Facebook Pixel Sportdog.gr | Αδιανόητο ρεκόρ του Παναθηναϊκού!
| 2017-09-30 21:46:00

Αδιανόητο ρεκόρ του Παναθηναϊκού!

Ακόμα και στo μέτριο αγωνιστικό «φεγγάρι» που διανύουν, οι Πράσινοι έχουν καταγράψει μια εντυπωσιακή επίδοση!

Μπορεί ο Παναθηναϊκός να μην βρίσκεται στην καλύτερή του περίοδο σε όλους τους τομείς, αλλά η Λεωφόρος παραμένει… φρούριο!

Συγκεκριμένα, με την αποψινή νίκη τους με επί του ΠΑΣ Γιάννινα οι Πράσινοι κατέγραψαν μια τρομερή επίδοση, αφού δεν έχουν δεχθεί γκολ στην έδρα τους για 12 συνεχόμενα παιχνίδια!

Πρόκειται, δηλαδή, για 1080 αγωνιστικά λεπτά (εξαιρείται το 0-3 στα χαρτιά από τον ΠΑΟΚ), ενώ ο τελευταίος που σκόραρε ως αντίπαλος του Παναθηναϊκού στη Λεωφόρο ήταν ο Γιακουμάκης, στις 19 Ιανουαρίου 2017, στο 2-1 εις βάρος του Πλατανιά!