Facebook Pixel Sportdog.gr | Γκολ και θέαμα από Σοσιεδάδ και Μπέτις! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-10-01 15:13:00

Γκολ και θέαμα από Σοσιεδάδ και Μπέτις! (ΒΙΝΤΕΟ)

Από τα πιο χορταστικά ματς που έληξε 4-4!

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ και η Μπέτις πρόσφεραν πολύ θέαμα για την 7η αγωνιστική της La Liga. Οι δύο ομάδες έπαιξαν πολύ όμορφο ποδόσφαιρο και αποζημίωσαν όσους παρακολούθησαν το παιχνίδι.

Ο χορός των γκολ άνοιξε για τη Μπέτις μόλις στο 6' λεπτό από το Σανάμπρια. Η απάντηση όμως δεν άργησε να έρθει από τον Γουίλιαν Χοσέ στο 13'. Το ματς είχε πάρει «φωτιά» για τα καλά.

Ο Οργιαθάμπαλ ανέτρεψε την κατάσταση στο 26' έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Η χαρά των Βάσκων δεν κράτησε πολύ καθώς δύο λεπτά μετά ο Φεντάλ ισοφάρισε σε 2-2.

Το πρώτο ημίχρονο άφησε πολλές υποσχέσεις και η επανάληψη αναμενόταν «καυτή». Μόλις στο 46' ο Χοακίν έδωσε προβάδισμα στην Μπέτις αλλά και αυτό ήταν προσωρινό. Ο Τσάβι Πριέτο σκόραρε στο 57' για να φέρει για ακόμη μία φορά το ματς στα ίσα (3-3).

Στο 84' η Μπέτις πέτυχε άλλο ένα γκολ με τον Σέρχιο Λεόν αλλά πάλι δεν μπόρεσε να χαρεί αφού ο Γιορέντε δύο λεπτά μετά έγραψε το τελικό 4-4.