Facebook Pixel Ματσάρα Τσέλσι Γουότφορντ
| 2017-10-21 16:30:00

«Μίλησε» η καρδιά της πρωταθλήτριας Τσέλσι! (ΒΙΝΤΕΟ)

Τρομερή ματσάρα στο Λονδίνο, «επτάψυχη» η ομάδα του Μάρκο Σίλβα.

Το πάλεψε πάρα πολύ αλλά τελικά δεν τα κατάφερε η Γουότφορντ του Μάρκο Σίλβα και η ψυχωμένη Τσέλσι έκανε την ανατροπή στην ανατροπή (4-2) για να πάρει με πολλά ζόρια το πολυθπόθητο τρίποντο.

Σε ένα υπέροχο ματς η ομάδα του Αντόνιο Κόντε προηγήθηκε με ένα καταπληκτικό σουτ του Πέδρο στο 12'. Ο Ισπανός άσος πήρε τη μπάλα έξω από την περιοχή και με έναν απίστευτο κεραυνό έγραψε το 1-0.

Ωστόσο η Γουότφορντ έχει δείξει φέτος ότι είναι «σκληρό καρύδι», ανέτρεψε το σκορ τουλάχιστον προσωρινά. Αρχικά ο Ντουκουρέ με μία φοβερή σουτάρα έστειλε τη μπάλα στην κλειστή γωνία του Κορτουά για το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι σε μόλις τέσσερα λεπτά ανέτρεψαν το σκορ προσωρινά, μετά από υπέρχη συνεργασία ο Περέιρα τελείωσε υποδειγματικά τη φάση για το 1-2.

Κάπου εκεί η Τσέλσι ξύπνησε για τα καλά και αρχικά με τον Μπατσουαγί 71' και στη συνέχεια με τον Αθπιλικουέτα 87', έκανε την ανατροπή και το κερασάκι στην τούρτα έβαλε και ο Μπατσουαγί στο 90+5' που σκόραρε ξανά.