Facebook Pixel Sportdog.gr | Πεντ... Άρης να γουστάρεις!
| 2017-10-28 16:54:00

Πεντ... Άρης να γουστάρεις!

Ιδανικό ξεκίνημα για τον Άρη με πεντάρα στον Αιγινιακό.

Εντυπωσιακό ξεκίνημα στην φετινή Football League πραγματοποίησε ο Άρης, που φιλοδώρησε με πέντε γκολ (5-0) τον Αιγινιακό στο "Κλεάνθης Βικελίδης".

Το σκορ για τους Κίτρινους άνοιξε ο Πλατέλλας στο 19' και πέντε λεπτά αργότερα ο Πασάς έκανε το 2-0. Στο 31' ο Κάσος έγραψε το 3-0 και στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κρατούσαν... κάβα άλλα δύο γκολ.

Στο 74' ο Καπνίδης χρίστηκε σκόρερ για το 4-0 και στο 93' ο Μπαργκάν διαμόρφωσε το τελικό 5-0 για τον Άρη, ο οποίος δεν θα μπορούσε να φανταστεί καλύτερη πρεμιέρα στην Football League.

Τα στατιστικά του αγώνα:

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΡΗΣ (Δημήτρης Σπανός): Καντιμοίρης, Σόουζα, Δεληζήσης, Μουμίν, Ιντζόγλου, Βαλεριάνος (38΄λ.τρ. Μπούρμπος), Πλατέλλας, Διαμαντόπουλος (51΄Μπαργκάν), Κάσσος (65' Καπνίδης), Πασάς, Τζανακάκης.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Kώστας Nικολαϊδης): Τόλλιος (46΄Καραγκιόζης), Βλάχος, Λιόλιος, Τοπαλίδης, Γκατζολάρι, Πολύζος, Αντωνιάδης, Τσολακίδης, Σοφιάνης, Γιαζιτζόγλου (46΄Καρακώστας), Δωματάς (64΄Σισέ).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

Σάββατο 28 Οκτωβρίου

Άρης - Αιγινιακός 5-0 (18' Πλατέλλας, 24' Πασάς, 31' Κάσσος, 74' Καπνίδης, 93' Μπαργκάν)