Facebook Pixel Sportdog.gr | Τρένο η Βαλένθια, νίκησε και τη Λεγκανές 3-0!
| 2017-11-04 15:51:00

Τρένο η Βαλένθια, νίκησε και τη Λεγκανές 3-0!

Επτά σερί νίκες οι «νυχτερίδες»!

Οι «νυχτερίδες» επικράτησαν με 3-0 της Λεγανές κι έφτασαν τις 7 συνεχόμενες νίκες. Ένα βαθμό πίσω από την Μπαρτσελόνα (ένα ματς λιγότερο) βρίσκεται η ομάδα του Μαρθελίνο.

HΛεγανές μπήκε δυνατά στο ματς και στο 14ο λεπτό άνοιξε το σκορ με όμορφη εκτέλεση φάουλ του Παρέχο. Στο 22’ ο Νέτο είπε όχι σε κεφαλιά του Πιρές και στο 25’ ο Εράσο γύρισε όμορφα στην περιοχή κι έκανε το σουτ αλλά ο Νέτο ήταν και πάλι εκεί. Στο 33’ ο Σζιμανόβσκι αστόχησε από καλό σημείο και στο 42’ ο Μποβέ  έχασε απίθανη ευκαιρία να ισοφαρίσει.

Στο 49ο λεπτό ο Νέτο είπε όχι σε πλασέ του Σζιμανόβσκι και στο 55’ η Βαλένθια είχε δοκάρι με τον Γουέδες. Και στο 71ο λεπτό η Βαλένθια βγήκε όμορφα στην κόντρα, ο Περέιρα έβγαλε τη σέντρα από δεξιά και ο Ροδρίγο με κεφαλιά έγραψε το 2-0. Και στο 80ο  λεπτό, οι «Valencianistes» κέρδισαν πέναλτι και ο Μίνα από τα 11 μέτρα έκανε το 3-0.