Facebook Pixel Sportdog.gr | Ο Μοράτα «ξέρανε» τη Γιουνάιτεντ και έκανε δώρο στη Σίτι - Tρομερό ματς στο Έβερτον-Γουότφορντ (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-11-05 20:42:00

Για τους Πολίτες... δούλεψε η ομάδα του Αντόνιο Κόντε.

Ύστερα από ένα πολύ κλειστό παιχνίδι η Τσέλσι κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-0 απέναντι στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και να κάνει... δωράκι στην πρωτοπόρο Μάντσεστερ Σίτι, που είδε την διαφορά της από την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο να φτάνει τους οκτώ βαθμούς.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Μοράτα στο 55' με τρομερή κεφαλιά, έπειτα από πανέμορφη σέντρα του Αθπιλικουέτα.

Στο άλλο παιχνίδι η Έβερτον νίκησε με 3-2 την Γουότφορντ στο "Γκούντισον Παρκ", μετά από συγκλονιστική εξέλιξη. Η ομάδα του Μάρκο Σίλβα προηγήθηκε με 0-2 στο 64', η Έβερτον το γύρισε σε 3-2 με πέναλτι του Μπέινς στο 90', με την Γουότφορντ να χάνει πέναλτι στο 11ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κλέβερλι για να πάρει τον βαθμό.