Facebook Pixel Sportdog.gr | Η εξιλέωση του Καρνέζη για τη γκάφα!(ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-11-09 22:44:00

Η εξιλέωση του Καρνέζη για τη γκάφα!(ΒΙΝΤΕΟ)

Κορυφαία στιγμή για τον Έλληνα τερματοφύλακα που δεν ξεκίνησε καλά στο ματς με Κροατία.

Τα πράγματα για την Εθνική στην Κροατία δεν πάνε καλά. Η Ελλάδα βρέθηκε να χάνει από το 13ο λεπτό από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μόντριτς, το οποίο προήλθε ύστερα από μεγάλη γκάφα του Ορέστη Καρνέζη. Ο Τζαβέλλας του γύρισε πίσω τη μπάλα, αυτός όμως δεν ήλεγξε σωστά τη μπάλα με αποτέλεσμα να την τσιμπήσει ο Κάλινιτς και στη συνέχεια να τον ανατρέψει μέσα στην περιοχή.

Η Κροατία σημείωσε και άλλο γκολ πριν μειώσει ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος με κεφαλιά, αλλά η Εθνική μας δεν ήταν συγκεντρωμένη και δέχτηκε και τρίτο τέρμα από τον Πέρισιτς. Τουλάχιστον στο τέλος του ημιχρόνου ο Καρνέζης κράτησε την ομάδα μία φοβερή διπλή απόκρουση.

Στο 44' ο Κράμαριτς έπιασε γυριστό σουτ, ο Έλληνας τερματοφύλακας έπεσε στα δεξιά και απέκρουσε, η μπάλα όμως στρώθηκε στα πόδια του Κάλινιτς, το πλασέ του οποίου απομάκρυνε ξανά ο γκολκίπερ μας, πριν αποσοβήσει εντελώς τον κίνδυνο ο Κυριάκος Παπαδόπουλος. Σε αυτή τη φάση πάντως ο Καρνέζης εξιλεώθηκε για τη γκάφα του στο 1-0.