Facebook Pixel Ατλέτικο - Ρεάλ 0-0 (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-11-18 23:40:00

«Κουλούρια» στο ντέρμπι της Μαδρίτης... χαρίζουν το πρωτάθλημα στην Μπάρτσα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ατλέτικο και Ρεάλ έμειναν στο 0-0 και απομακρύνθηκαν κι άλλο από την κορυφή!

Σε ένα ντέρμπι που είχε ευκαιρίες στο φινάλε, όμως οι αστέρες των δυο ομάδων ήταν αναποτελεσματικοί, Ατλέτικο και Ρεάλ έμειναν στο 0-0, αποτέλεσμα που είναι καταστροφικό για αμφότερες, αφού έμειναν 10 βαθμούς πίσω από την Μπαρτσελόνα!

Το παιχνίδι δεν ήταν καλό στο πρώτο ημίχρονο, όμως βελτιώθηκε στο τελευταία λεπτά, με τις δυο ομάδες να έχουν ευκαιρίες για τη νίκη.

Η Ατλέτικο έφτασε κοντά στο γκολ στο 76', όμως ο Βαράν έσωσε τη Ρεάλ διώχνοντας την μπάλα πάνω στη γραμμή σε πλασέ του Γκαμεϊρό.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Ρεάλ πίεσε και θα μπορούσε να σκοράρει εάν ο Όμπλακ δεν επενέβαινε στο ωραίο φάουλ του Ρονάλντο και αν ο ντεφορμέ Πορτογάλος δεν έχανε το κοντρόλ, όταν βρέθηκε σε θέση βολής στο 88', με αποτέλεσμα να τον προλάβει ο Γοδίν

Атлетико - Реал Мадрид 0:0. Обзор матча. Чемпионат Испании 2017/18. 12 тур. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.