Facebook Pixel Σκόραρε στη Λεωφόρο μετά το 2008 η ΑΕΚ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-11-19 23:56:00

Τρομερό στατιστικό! Πόσα χρόνια είχε να σκοράρει η ΑΕΚ στη Λεωφόρο; (ΒΙΝΤΕΟ)

Μια τεράστια... κατάρα έσπασε ο Μάρκο Λιβάγια!

Η ΑΕΚ «έκλεψε» τον βαθμό της ισοπαλίας από τον Παναθηναϊκό στο αποψινό ντέρμπι ισοφαρίζοντας σε 1-1 με γκολ του Μάρκο Λιβάγια στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Εκτός, όμως, από τον βαθμό που χάρισε αυτό το γκολ στην Ένωση, σηματοδότησε και το σπάσιμο μιας απίστευτης… κατάρας για τους «κιτρινόμαυρους» που κρατούσε από το 2008.

Τι εννοούμε; Τότε ήταν η τελευταία φορά που η ΑΕΚ είχε σκοράρει στο «Απόστολος Νικολαΐδης», μέχρι το αποψινό τέρμα του Λιβάγια!

Τότε, εννιάμιση χρόνια πριν, ο Παναθηναϊκός είχε νικήσει την Ένωση με 4-1 για τα πλέι οφ της Superleague, με τον Ριβάλντο να σημειώνει το γκολ της ΑΕΚ με υπέροχη εκτέλεση φάουλ.

Από τότε, σε τέσσερις σερί αναμετρήσεις (οι υπόλοιπες έγιναν με έδρα του ΠΑΟ το ΟΑΚΑ) οι «κιτρινόμαυροι» αγνοούσαν τη χαρά του γκολ στο εχθρικό για αυτούς γήπεδο της Λεωφόρου!

Θυμηθείτε τα γκολ εκείνης της αναμέτρησης (το φάουλ του Ριβάλντο στο 2:53 του βίντεο):