Facebook Pixel Sportdog.gr | «Ξέσπασε» στο δεύτερο η Γιούβε (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-11-26 23:40:00

«Ξέσπασε» στο δεύτερο η Γιούβε (ΒΙΝΤΕΟ)

Αν και αγχώθηκε πολύ, η Γιουβέντους καθάρισε με 3-0 την Κροτόνε.

Με τέρματα των Μάριο Μάντζουκιτς, Ματία Ντε Σίλιο και Μεχντί Μπενατιά στο δεύτερο ημίχρονο, η Γιουβέντους «έσπασε» τον αμυντικό τοίχο της Κροτόνε (3-0) και βρέθηκε ξανά στο -4 από την πρωτοπόρο Νάπολι.

Ο Μάριο Μάντζουκιτς άνοιξε τον δρόμο για τη νίκη με ωραία κεφαλιά στο 52', για να «γράψει» το 2-0 οκτώ λεπτά αργότερα ο Ματία Ντε Σίλιο, με εντυπωσιακό σουτ έξω από την αντίπαλη περιοχή αμέσως μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο. Ο Μεχντί Μπενατιά διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στο 71ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μίραλεμ Πιάνιτς και με την αποψινή νίκη της, η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι έφτασε τους 34 πόντους έπειτα από 13 αγωνιστικές στο ιταλικό πρωτάθλημα και βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας, στο -2 από την Ίντερ και το -4 από την Νάπολι.