Facebook Pixel Sportdog.gr | Ρεάλ χωρίς οίκτο: Διέσυρε με πεντάρα τη Σεβίλλη! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-12-09 19:23:00

Ρεάλ χωρίς οίκτο: Διέσυρε με πεντάρα τη Σεβίλλη! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ημίχρονο από... άλλον πλανήτη!

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία διέλυσε με 5-0 τη Σεβίλλη στο "Σαντιάγκο Μπερναμπέου", πετυχαίνοντας και τα πέντε γκολ στο πρώτο 45λεπτο!

Το σκορ για την "βασίλισσα" άνοιξε ο Νάτσο στο 3', με τον Ρονάλντο να σκοράρει δις στο 23' και το 31' (πέναλτι) και τους Κρος και Χακίμι να διαμορφώνουν το τελικό 5-0 με τέρματα στο 38' και το 42', αντίστοιχα.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν μείωσε την διαφορά από την Μπαρτσελόνα στους πέντε πόντους, περιμένοντας γκέλα των "μπλαουγκράνα" στο αυριανό (10/12), δύσκολο παιχνίδι απέναντι στην Βιγιαρεάλ στο "Μαδριγάλ".