Facebook Pixel Sportdog.gr | Ο Απόλλωνας, ο διαιτητής και το… χορτάρι έφταιγαν στον Χιμένεθ για την γκέλα!
| 2017-12-16 19:15:00

Ο Απόλλωνας, ο διαιτητής και το… χορτάρι έφταιγαν στον Χιμένεθ για την γκέλα!

Διαβάστε πού χρέωσε ο Μανόλο το 0-0 της ΑΕΚ.

Η ΑΕΚ έμεινε μακριά από τις καλές τις εμφανίσεις και «κόλλησε» εντός έδρας στο 0-0 με τον Απόλλωνα Σμύρνης, χάνοντας μία μεγάλη ευκαιρία να «κλειδώσει» από σήμερα τον τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα. Πλέον περιμένει γκέλες από ΠΑΟΚ και Πλατανιά, για να παραμείνει μόνη πρώτη στην βαθμολογία.

Ο Μανόλο Χιμένεθ πάντως, μετά το φινάλε της αναμέτρησης εμφανίστηκε εκνευρισμένος με τους παίκτες του Απόλλωνα που έκαναν καθυστερήσεις και με τον διαιτητή που δεν τους τιμωρούσε, ενώ τόνισε πως και το βρεγμένο χορτάρι δεν βοήθησε την ΑΕΚ.

«Έστησα την ομάδα μου όπως έπρεπε, πώς γίνεται όμως από το πρώτο λεπτό να τους επιτρέπεται να κερδίζουν χρόνο;

Σε τι μας εξυπηρετεί το ότι πήρε κίτρινη κάρτα στις καθυστερήσεις ο τερματοφύλακάς τους; Η ομάδα προσπάθησε από την αρχή, το γήπεδο ήταν βαρύ λόγω βροχής, ο αντίπαλος είχε στηθεί όλος πίσω και δεν υπήρχαν χώροι. Το μόνο πρόβλημα είναι το ότι οι αντίπαλοί μας από το πρώτο λεπτό κέρδιζαν χρόνο»,