Facebook Pixel Sportdog.gr | «Καθάρισε» με δύο... τραβηγμένα πέναλτι και μία γκολάρα η Έβερτον! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-12-18 23:57:00

«Καθάρισε» με δύο... τραβηγμένα πέναλτι και μία γκολάρα η Έβερτον! (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα "ζαχαρωτά" επικράτησαν με 3-1 και ανατροπή της τελευταίας Μπράιτον.

Σε ανοδική πορεία βρίσκεται το τελευταίο διάστημα η Έβερτον, καθώς το βράδυ της Δευτέρας νίκησε 3-1 την Μπράιτον στο «Γκούντισον Παρκ» και έφτασε τις τέσσερις νίκες στα τελευταία πέντε ματς, όπου παραμένει αήττητη.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Φερ στο 36΄, όμως στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Λιούιν ισοφάρισε σε 1-1, παίρνοντας το ριμπάουντ από το χαμένο πέναλτι του Ρούνεϊ.

Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 64΄ η Έβερτον έκανε την ανατροπή με το πολύ ωραίο γκολ του Σίγκουρντσον, ενώ το τελικό 3-1 διαμόρφωσε με πέναλτι ο Ρούνεϊ στο 73΄.

Στην 9η θέση με 25 βαθμούς η Έβερτον, παρέμεινε στην 13η η Μπράιτον και στους 18.