Facebook Pixel Sportdog.gr | Ανατροπή Λίβερπουλ με «σφραγίδα» Σαλάχ - Περίπατος Τσέλσι, «αυτοκτονία» για Μάρκο Σίλβα! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-12-30 18:53:00

Μεγάλη νίκη των Κόκκινων (2-1 την Λέστερ), 5-0 οι Λονδρέζοι την Στόουκ!

Υπό το βλέμμα του Βίργκιλ Φαν Ντάικ, η άμυνα της Λίβερπουλ δεν απέφυγε τα παιδικά λάθη για ακόμα ένα παιχνίδι, καθώς έκανε... δώρο το γκολ στον Βάρντι, με αποτέλεσμα η Λέστερ να προηγηθεί με 1-0 μέσα στο Άνφιλντ μόλις στο 3'.

Ωστόσο, η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ κατάφερε εν τέλει να γυρίσει το παιχνίδι επειδή στο δεύτερο ημίχρονο ανέλαβε δράση ο Μοχάμεντ Σαλάχ. Με δυο πανέμορφα προσωπικά γκολ στο 52' και στο 76' ο θαυματουργός Αιγύπτιος χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με 2-1!

Όσο για την Τσέλσι, δεν αντιμετώπισε το παραμικρό πρόβλημα απέναντι στην Στόουκ, την οποία διέλυσε με 5-0, με το σκορ μάλιστα να είναι 3-0 από το πρώτο ημίχρονο.

Αντίθετα, η Γουότφορντ του Μάρκο Σίλβα "αυτοκτόνησε", καθώς προηγήθηκε της Σουόνσι, αλλά τελικά έχασε 2-1 εντός έδρας με γκολ στο 86' και στο 90'!

Ливерпуль - Лестер. Обзор матча. АПЛ, Тур 21 от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Челси - Сток Сити. Обзор матча. Англия. Премьер-лига 2017/18. 21 тур. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής:

Σάββατο (30/12)

Γουότφορντ - Σουόνσι 1-2 (11' Καρίγιο / 86' Αγιού, 90' Νάρσινγκ)

Λίβερπουλ - Λέστερ 2-1 (52', 76' Σαλάχ / 3' Βάρντι)

Μπόρνμουθ - Έβερτον 2-1 (33', 89' Φρέιζερ / 57' Γκέιγ)

Νιούκαστλ - Μπράιτον 0-0

Τσέλσι - Στόουκ 5-0 (3' Ρίντιγκερ, 9' Ντρίνκγουοτερ, 23' Πέδρο, 79' (πεν) Πέδρο, 88' Ζαπακόστα)

Χάντερσφιλντ - Μπέρνλι 0-0

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Σαουθάμπτον (19:30)

Κυριακή (31/12)

Κρίσταλ Πάλας - Μάντστεστερ Σίτι (14:00)

***υποβιβάζονται οι 3 τελευταίοι

****στην ισοβαθμία μετρά η διαφορά τερμάτων, μετά η καλύτερη επίθεση και μετά γίνεται μπαράζ (αν κρίνεται σημαντική θέση)