Facebook Pixel Sportdog.gr | Ο Ζόνας έσωσε την Μπενφίκα στο ντέρμπι!
| 2018-01-04 07:29:00

Ο Ζόνας έσωσε την Μπενφίκα στο ντέρμπι!

1-1 οι αετοί με τη Σπόρτινγκ στο 90'!

Μπενφίκα και Σπόρτινγκ περιορίστηκαν στον βαθμό της ισοπαλίας 1-1 στο Derby Eterno της Λισαβόνας. Πρωταγωνιστής ο Ζόνας, ο οποίος ισοφάρισε στο 90ό λεπτό της συνάντησης, "λυτρώνοντας" το "Λουζ" από τα έντεκα βήματα και αποτρέποντας την ήττα.

Οι "αετοί" ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, έχασαν αρκετές ευκαιρίες, ωστόσο βρέθηκαν να κυνηγούν στο σκορ, λόγω του τέρματος από τον Ζέλσον Μαρτίνς στο 19ο λεπτό.

Οι παίκτες του Ζόρζε Ζεζούς αδυνατούσαν να διαχειριστούν το προβάδισμα, δεν βρήκαν δεύτερο γκολ με τον Πορτογάλο τεχνικό να μην κάνει από νωρίς αλλαγές και στο τέλος η Μπενφίκα έφτασε στην ισοφάριση με το 19ο τέρμα του Ζόνας φέτος.