Facebook Pixel Sportdog.gr | Οι γκολάρες του Κόντε κόντρα στον Παναθηναϊκό! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-02-10 20:45:00

Οι γκολάρες του Κόντε κόντρα στον Παναθηναϊκό! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Ισπανός πέτυχε δυο φανταστικά τέρματα!

Ο Πέδρο Κόντε ήταν αδιαμφισβήτητα ο μεγάλος πρωταγωνιστής στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Παναθηναϊκό.

Ο Ισπανός φορ των Ιωαννίνων πέτυχε αμφότερα τα γκολ της ομάδας των Ιωαννίνων, η οποία πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενη με 2-0.

Στο 30’ ο Κόντε εκμεταλλεύτηκε μπαλιά του Μπετρά, νίκησε τον Οικονόμου σε μονομαχία, βγήκε απέναντι από τον Βλαχοδήμο και τον πλάσαρε εύστοχα για το 1-0.

Δείτε το 1-0 ΕΔΩ.

Το δεύτερο γκολ επετεύχθη στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου και ήταν μια πραγματική… ζωγραφιά. Η μπάλα κατέληξε στον Ισπανό από επέμβαση των αμυντικών του Παναθηναϊκού και αυτός «κεραυνοβόλησε» τον Βλαχοδήμο με εκπληκτικό μονοκόμματο σουτ εκτός περιοχής με το δεξί!

Δείτε το 2-0 ΕΔΩ.