Facebook Pixel Sportdog.gr | Ατακάρα Σιμόες για Χιμένεθ - «Αυτά είπαμε για να το... γυρίσουμε»
| 2018-02-16 09:24:00

Ατακάρα Σιμόες για Χιμένεθ - «Αυτά είπαμε για να το... γυρίσουμε»

Πώς σχολίασε την εμφάνιση της ΑΕΚ ο Πορτογάλος;

Πίστη πως μπορεί να πάρει την πρόκριση στην Ουκρανία εξέφρασε ο Αντρέ Σιμόες μετά το 1-1 με την Ντιναμό στο ΟΑΚΑ.

Ο Πορτογάλος αποκάλυψε τι ειπώθηκε στα αποδυτήρια στο ημίχρονο, αλλά στο πόσο βοήθησε ο Μανόλο Χιμένεθ στην βελτίωση της εικόνας της Ένωσης στο δεύτερο ημίχρονο.

Αναλυτικά, όσα δήλωσε ο Πορτογάλος στην κάμερα του Cosmote Sports:

«Σήμερα μπορούσαμε να πάρουμε κάτι καλύτερο, τη νίκη. Μπήκαμε φοβισμένα στο ματς αλλά με το χρόνο αποκτήσαμε αυτοπεποίθηση, κάναμε ένα καλό δεύτερο ημίχρονο και παρότι η Ντιναμό με μια ευκαιρία μας έβαλε ένα γκολ, νομίζω σε γενικές γραμμές κάναμε καλό παιχνίδι.

Πλησιάσαμε στο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Εμείς προσπαθούσαμε να επιστρέψουμε στο ματς, η Ντιναμό προσπαθούσε να το τελειώσει. Βοήθησε σίγουρα αυτό που συζητήσαμε στα αποδυτήρια στο ημίχρονο ότι μπορούμε να αλλάξουμε την εικόνα μας. Ο προπονητής μας βοήθησε να πιστέψουμε ότι το μπορούμε και γι αυτό τα καταφέραμε.

Η Ντιναμό είναι μια δυνατή ομάδα, απέδειξε ότι αξίζει το σεβασμό μας αλλά το ίδιο αποδείξαμε και εμείς, ότι είμαστε μια ομάδα που αξίζει σεβασμό. Τώρα, πάμε στο Κίεβο για να κάνουμε το παιχνίδι μας και μπορούμε να πάρουμε την πρόκριση».