Facebook Pixel Τα highlights του Ντιναμό κιέβου - ΑΕΚ 0-0 (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-02-22 22:27:00

Οι τεράστιες χαμένες ευκαιρίες και ο άδικος αποκλεισμός της ΑΕΚ! (ΒΙΝΤΕΟ)

του Δημήτρη Δημητρόπουλου

Δείτε τα hihglights από το 0-0 κόντρα στη Ντιναμό Κιέβου.

H AEK γνώρισε «πικρό» αποκλεισμό από το Europa League, καθώς έπαιξε… μονότερμα τη Ντιναμό Κιέβου εκτός έδρας, ωστόσο δεν κατάφερε να σκοράρει, «κόλλησε» στο 0-0 και έμεινε εκτός διοργάνωσης μετά το 1-1 του ΟΑΚΑ.

Η ΑΕΚ ήταν πολύ καλύτερη από την αντίπαλό της και έχασε τεράστιες ευκαιρίες. Ξεχώρισαν τα δυο τετ α τετ του Αραούχο στα πρώτα λεπτά, το παρ’ ολίγον αυτογκόλ του Γκαρμάς στο 24’ και το κακό σουτ του Μασούντ στο 51’, με τον Ιρανό να στέλνει την μπάλα άουτ προ κενής εστίας από τη μικρή περιοχή!

Από την πλευρά τους, οι Ουκρανοί εκμεταλλεύτηκαν την κούραση της Ένωσης στα τελευταία λεπτά και έφτιαξαν τις δικές τους ευκαιρίες, με τον Βασίλη Μπάρκα να δηλώνει «παρών» και να κάνει δυο εξαιρετικές επεμβάσεις.