Facebook Pixel Κάλιαρι - Νάπολι 0-5 (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-02-26 23:56:00

Τι κάνει αυτή η Νάπολι - Μπαλάρα και... πεντάρα τίτλου! (ΒΙΝΤΕΟ)

Πέρασε από την έδρα της Κάλιαρι με το εντυπωσιακό 5-0!

Αυτή η Νάπολι τρομάζει!

Οι Παρτενοπέι έκαναν... παρέλαση από την έδρα της Κάλιαρι, την οποία ισοπέδωσαν με 5-0 και πέρασαν ξανά στην κορυφή της Serie A, έναν βαθμό πάνω από τη Γιουβέντους!

Μπορεί στο πρώτο 20λεπτο να δυσκολεύτηκε, μπορεί να δέχθηκε κάποιες… καλές φάσεις, αλλά σιγά-σιγά άρχισε να ανεβάζει στροφές και τελικώς… τελείωσε τους γηπεδούχους. Αφού, λοιπόν, δεν της δόθηκε καθαρό πέναλτι σε τράβηγμα φανέλας του Μέρτενς, στο 29’ ο Καγεχόν άνοιξε από κοντά το σκορ. Τρία λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους, ο Μέρτενς διπλασίασε τα τέρματα των Ναπολιτάνων και ουσιαστικά… έγειρε οριστικά την πλάστιγγα υπέρ τους. Η Κάλιαρι δεν μπορούσε να προβάλλει αντίσταση και… διαλύθηκε στην «επανάληψη». Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ο Χάμσικ ανέβασε κι άλλο το δείκτη του σκορ, στο 72’ έβαλε το… λιθαράκι του με πέναλτι ο Ινσίνιε, ενώ στην εκπνοή της αναμέτρησης ο Μάριο Ρουί έβαλε το κερασάκι στην τούρτα με εκπληκτική φαουλάρα για το 0-5!