Facebook Pixel Sportdog.gr | «Kερδισμένος» ο Παναθηναϊκός χωρίς να χάσει από Ολυμπιακό: 0-0 το ντέρμπι των Κ20
| 2018-03-03 14:03:00

Πώς διαμορφώνεται τώρα η βαθμολογία!

Το παιχνίδι δεν διακρίθηκε για την ποιότητά του, αλλά σε κάθε περίπτωση οι Πράσινοι είχαν καλύτερη παρουσία στον αγωνιστικό χώρο.

Ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός ήταν κυρίαρχος και θα μπορούσε να είχε πετύχει ένα γκολ (οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για τη φάση του 52ου λεπτού, για πέναλτι που δεν δόθηκε), με τον Ολυμπιακό να φτάνει με αξιώσεις στο αντίπαλο τέρμα μόλις στο 89ο λεπτό.

Μετά την 24η αγωνιστική ο Παναθηναϊκός είναι στην κορυφή της κατάταξης με 59 βαθμούς, ο Ολυμπιακός στην τρίτη θέση με 51 (ο ΠΑΟΚ έχει 54 βαθμούς).

Οι 11άδες που άρχισαν οι δύο ομάδες το ματς:

Ολυμπιακός: Καράδαης, Πανάγου, Γαλούπης, Λάμπρου, Αγιώτης, Τσερκώνης, Κουγιός (82' Τσιριγώτης), Ξενιτίδης, Βάρκας, Χατζηϊωαννίδης (72' Κατσούκης), Βοΐλης (67' Μπουλάρι).

Παναθηναϊκός: Ξενόπουλος, Οικονομόπουλος, Ντόκο, Μαυρομμάτης, Σκεντεράι, Θεοχάρης, Κουντουριώτης (62' Δημήτρουλας), Εμμανουηλίδης (73' Σούλτσε), Σέζου, Μπουζούκης, Αποστολάκης (82' Ζερβόπουλος).