Facebook Pixel Sportdog.gr | Γι' αυτό «φωνάζει» ο ΠΑΟΚ - Το γκολ που ακυρώθηκε στο 2-1 (ΦΩΤΟ)
| 2018-03-04 17:12:00

Γι' αυτό «φωνάζει» ο ΠΑΟΚ - Το γκολ που ακυρώθηκε στο 2-1 (ΦΩΤΟ)

Η μπάλα πήγε στα δίχτυα, αλλά ο επόπτης σήκωσε τη σημαία.

Τις έντονες διαμαρτυρίες των ανθρώπων του ΠΑΟΚ, προκάλεσε η απόφαση του Τάσου Σιδηρόπουλου, να ακυρώσει ως οφσάιντ το γκολ που σημείωσε ο Φερνάντο Βαρέλα απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης στο 79ο λεπτό, με το σκορ να είναι στο 2-1 υπέρ των γηπεδούχων.

Συγκεκριμένα στο 79ο λεπτό της αναμέτρησης ο Αντελίνο Βιεϊρίνια, εκτέλεσε φάουλ που κέρδισαν οι παίκτες του Δικεφάλου, με τον Φερνάντο Βαρέλα να στέλνει με κοντινή προβολή την μπάλα στα δίχτυα του Γιώργου Αθανασιάδη.

Ο βοηθός, όμως, σήκωσε την σημαία του, υποδεικνύοντας σε θέση οφσάιντ τον Μαουρίτσιο, ο οποίος έκανε κίνηση προς τη μπάλα την οποία πάντως δεν βρήκε.