Facebook Pixel Sportdog.gr | «Αυτοκτονία» για Νάπολι, χαρίζει το πρωτάθλημα στη Γιουβέντους! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-03-31 21:13:00

«Αυτοκτονία» για Νάπολι, χαρίζει το πρωτάθλημα στη Γιουβέντους! (ΒΙΝΤΕΟ)

Γκέλαρε στη Σασουόλο και περιμένει… δώρο από Μίλαν.

Η Νάπολι βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο από την Σασουόλο, εξαιτίας του γκολ του Πολιτανό στο 22′, κάτι που συνέβη για δεύτερη φορά στις τελευταίες τέσσερις αναμετρήσεις της στη Seria A, ωστόσο κατάφερε να πάρει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας.

Ο Καγιεχόν συγκεκριμένα έφερε το παιχνίδι στα ίσα (1-1) στο 80ο λεπτό, ωστόσο παρά την πίεση στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι Ναπολιτάνοι δεν κατάφεραν να πάρου τη νίκη που χρειάζονταν για να πιάσουν τη Γιουβέντους στην κορυφή της βαθμολογίας. Οι Μπιανκονέρι αντιμετωπίζουν στις 21:45 τη Μίλαν και η Νάπολι ελπίζει σε... δώρο.

Σασουόλο (5-3-2): Κονσίλι, Λιρόλα, Γκολντανίγκα, Ατσέρμπι, Πελούζο, Ροζέριο, Σένσι (84′ Μανιανέλι), Ματσιτέλι (78′ Κασάτα), Μισιρόλι, Μπεράρντι (73′ Ραγκούζα), Πολιτάνο.

Νάπολι: Ρέινα, Ίσαϊ, Αλμπιόλ, Κουλιμπαλί, Μάριο Ρουί, Ζορζίνιο (65′ Μίλικ), Αλάν (83′ Ντιαβαρά), Ζελίνσκι, Καγιεχόν, Ινσίνιε, Μέρτενς (75′ Χάμσικ).

Τα αποτελέσματα της 30ής αγωνιστικής:

Σάββατο

Μπολόνια - Ρόμα 1-1 (18' Πουλγκάρ / 76' Τζέκο)

Λάτσιο - Μπενεβέντο 6-2 (19' και 68' Ιμόμπιλε, 60' Καϊσέδο, 66' Ντε Φράι, 83' Λούκας Λέιβα, 90'+1 πέν. Λουίς Αλμπέρτο / 23' Κατάλντι, 51' Γκιλιέρμε)

Φιορεντίνα - Κροτόνε 2-0 (3' Σιμεόνε, 62' Κιέζα)

Ίντερ - Βερόνα 3-0 (1' και 48' Ικάρντι, 13' Πέρισιτς)

Τζένοα - ΣΠΑΛ 1-1 (30' πέν. Λαπαντούλα / 60' Λάτζαρι)

Κάλιαρι - Τορίνο 0-4 (61' Ιάγο Φαλκέ, 65' Λιάιτς, 79' Ανσάλντι, 87' Όμπι)

Αταλάντα - Ουντινέζε 2-0 (68' Πετάνια, 74' Μαζιέλο)

Σασουόλο - Νάπολι 1-1 (22' Πολιτάνο / 80' αυτ. Ροζέριο)

Κιέβο - Σαμπντόρια 2-1 (62' Λούκας Κάστρο, 79' Χετεμάι / 26' πέν. Κουαλιαρέλα)

Γιουβέντους - Μίλαν (21:45)