Facebook Pixel Sportdog.gr | Ποιο ντέρμπι; Η Μπάγερν ισοπέδωσε τη Ντόρτμουντ με 6-0 (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-03-31 21:35:00

Ποιο ντέρμπι; Η Μπάγερν ισοπέδωσε τη Ντόρτμουντ με 6-0 (ΒΙΝΤΕΟ)

Απίστευτο... γλέντι από τους Βαυαρούς.

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε η Μπάγερν Μονάχου το ντέρμπι με την Ντόρτμουντ, για την 28η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκας, καθώς παίζοντας εκπληκτικό ποδόσφαιρο πήρε τη νίκη με 6-0!

Τον χορό των γκολ στο πάρτι που έστησε η Μπάγερν άνοιξε στο 5ο λεπτό ο Λεβαντόφσκι, μετά από πάσα του Μίλερ, με τον Χάμες Ροντρίγκες στο 14’ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του, μετά την ασίστ του Αλάμπα. Στο 23’ ο Μίλερ από δημιουργός έγινε εκτελεστής και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και στο 44’ ο Λεβαντόφσκι σκόραρε για δεύτερη φορά στην αναμέτρηση, κάνοντας το 4-0. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου η Μπάγερν πέτυχε και πέμπτο γκολ με τον Φρανκ Ριμπερί. Το κερασάκι έβαλε ο Λεβαντόφσκι, στο 87ο λεπτό, με το τρίτο προσωπικό του γκολ στην αναμέτρηση.

Ο Πολωνός στράικερ σφράγισε με τον καλύτερο τρόπο την εξαιρετική εμφάνιση που πραγματοποίησε και έφερε την Μπάγερν ακόμα πιο κοντά στην κατάκτηση του τίτλου. Οι Βαυαροί πλέον έχουν 69 βαθμούς, 17 περισσότερους από τη δεύτερη Σάλκε.