Facebook Pixel Είσαι παικταράς και λέγεσαι Λακαζέτ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-08-15 08:15:00

Είσαι παικταράς και λέγεσαι Λακαζέτ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Με τον 20χρονο επιθετικό της Λυών, Αλεξάντρ Λακαζέτ, να δίνει το δικό του σόου (δύο γκολ, το δεύτερο με απίστευτη λόμπα) η εθνική Γαλλίας πρoκρίθηκε στα ημιτελικά του Παγκόσμιου Κυπέλλου Κ-20 αποκλείοντας με σκορ 3-2 στην παράταση τη Νιγηρία.

Οι Γάλλοι "καρδιοχτύπησαν" στο τέλος με την ισοφάριση της Νιγηρίας, η οποία έστειλε το ματς στην παράταση (1-1), αλλά μπόρεσαν να πάρουν το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου, κερδίζοντας με 3-2 στην παράταση.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο νεαρός, Αλεξάντρ Λακαζέτ (κρατήστε αυτό το όνομα, θα μας απασχολήσει στο προσεχές μέλλον...), ο οποίος σημείωσε τα δύο από τα τρία γκολ των "τρικολόρ" με το δεύτερο να πρόκειται για εξαιρετικής έμπνευσης, αλλά και εκτέλεσης "λόμπα".

Στους "4" της διοργάνωσης οι Γάλλοι θα αντιμετωπίσουν την Πορτογαλία, που προκρίθηκε επί της Αργεντινής στη διαδικασία των πέναλτι.