Facebook Pixel Sportdog.gr | Πόσο… Λίβερπουλ! «Αυτοκτονία» πριν τη Ρόμα (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-04-21 16:43:00

Πόσο… Λίβερπουλ! «Αυτοκτονία» πριν τη Ρόμα (ΒΙΝΤΕΟ)

Από 0-2 οι Κόκκινοι κατάφεραν να έρθουν ισόπαλοι 2-2 στη Γουεστ Μπρομ.

Η Λίβερπουλ βρέθηκε στο 72′ να νικάει με 0-2, υποβιβάζοντας ουσιαστικά τη Γουέστ Μπρομ όμως μέχρι το 88′ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 2-2 και… κέρδισαν χρόνο, αν και είναι πολύ δύσκολο να παραμείνουν στην κατηγορία.

Η Λίβερπουλ άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με τον Ινγκς, ενώ ο Σαλάχ στο 72ο έγραψε το 0-2. Κι ενώ οι φίλαθλοι των γηπεδούχων ετοιμάζονταν να… κουνήσει μαντήλι στην Premier, ο Λίβερμορ στο 79ο λεπτό και ο Ροντόν στο 88ο ισοφάρισαν το ματς σε 2-2!

Η νέα... αυτοκτονία της Λίβερπουλ, λίγες ημέρες πριν τον πρώτο ημιτελικό του Τσάμπιονς Λιγκ με τη Ρόμα, επηρεάζει και την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ στη μάχη για την τετράδα, αφού ζητούσε το τρίποντο για να "κλειδώσει" σε μεγάλο βαθμό την 3η θέση και να παλέψει όσο μπορούσε για την 2η, στην οποία βρίσκεται η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ: Φόστερ, Νιόμ, Ντόουσον, Χεγκαζί, Γκιμπς, Φίλιπς, Λίβερμορ, Μπραντ, ΜακΚλιν, Ροντρίγκεζ, Ροντόν.

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Κάριους, Γκόμες, Φαν Ντάικ, Κλάβαν, Μορένο, Βαϊνάλντουμ, Χέντερσον, Μίλνερ, Σαλάχ, Ινγκς και Μανέ.