20/06/18 - 16:21

Με... Μαραντόνα ο Ατρόμητος, για Σκωτία ετοιμάζονται στον Αστέρα Τρίπολης

Οι αντίπαλοι στον δεύτερο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ.

Sportdog Team
Με... Μαραντόνα ο Ατρόμητος, για Σκωτία ετοιμάζονται στον Αστέρα Τρίπολης
2.562views 0shares

Μη χάσεις την ευκαιρία: Κάνε τώρα ετήσια ασφάλεια αυτοκινήτου στη μισή τιμή!

Ο Αστέρας Τρίπολης θα αντιμετωπίσει το νικητή της αναμέτρησης Χιμπέρνιαν - Ρουβάνικ, με τους Σκωτσέζους να είναι φαβορί, ενώ ο Ατρόμητος θα παίξει με τη Ντιναμό Μπρεστ, την ομάδα που πριν από λίγες ημέρες έκανε... μεταγραφή προέδρου τον Ντιέγο Μαραντόνα, στον δεύτερο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ.

Θυμίζεται ότι ο πρώτος αγώνας του δεύτερου προκριματικού γύρου θα γίνει στις 26 Ιουλίου και η ρεβάνς στις 2 Αυγούστου.

Σε περίπτωση που οι δύο ελληνικές ομάδες καταφέρουν να συνεχίσουν στην επόμενη φάση της διοργάνωσης, ο Αστέρας έχει πολλές πιθανότητες να είναι ξανά ισχυρός, ενώ ο Ατρόμητος δύσκολα θα αποφύγει το γκρουπ των αδύναμων. 

Τα ζευγάρια του 2ου προκριματικού γύρου: 

Τα ζευγάρια του 1ου προκριματικού γύρου:
Στιάρναν (Ισλανδία) - Νόμε Κάλιου (Εσθονία)
Ίλβες Ταμπέρε (Φινλανδία) - Σλάβια Σόφια (Βουλγαρία)
Μπιρκιρκάρα (Μάλτα) /  Κλάκσβικ (Νήσοι Φερόε) - Ζάλγκιρις Βίλνιους (Λιθουανία)
Φόλα Έσχ (Λουξεμβούρο) - Εουρόπα (Γιβραλτάρ) / Πρίστινα (Κόσοβο)
Γκλέναβον (Βόρειος Ιρλανδία) - Μόλντε (Νορβηγία)
Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβακία) -  Ντίναμο Τιφλίδας (Γεωργία)
Στούμπρας (Λιθουανία) - Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)
Σιρόκι (Βοσνία) - Ντομτζάλε (Σλοβενία)
Ρέιντζερς (Σκωτία) - Σκούπι (ΠΓΔΜ)
Προγκρέ Νίντελκορν (Λουξεμβούργο) - Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)
Ρασίν Ουνιόν (Λουξεμβούργο) - Βιτόρουλ (Ρουμανία)
Σαμτρέντια (Γεωργία) - Τόμπολ Κοστανάι (Καζακτάν)
Παρτιζάνι (Αλβανία) - Μάριμπορ (Σλοβενία)
Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) - Ουιπέστ (Ουγγαρία)
Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο) - Τρέντσιν (Σλοβακία)
Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία) - Ντίναμο Μινσκ (Λευκορωσία)
B36 Τόρσαβν (Νήσοι Φερόε) / Σεντ Τζόσεφς (Γιβραλτάρ) - OFK Τίτογκραντ (Μαυροβούνιο)
Ζάρια Μπάλτι (Μολδαβία) - Γκόρνικ Ζάρμπρζε (Πολωνία)
Σπάρτακ Σουμπότιτσα (Σερβία) - Κόλερεϊν (Βόρειος Ιρλανδία)
Πιούνικ (Αρμενία) - Βαρντάρ (ΠΓΔΜ)
Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) - ΑΪΚ Σόλνα (Σουηδία)
Κόνας Κουέι (Ουαλία) - Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία)
Λάχτι (Φινλανδία) - Χαφνάρφιορντούρ (Ισλανδία)
Βέντσπιλς (Λετονία) - Λουφτετάρι (Αλβανία)
Κλίφτονβιλ (Βόρειος Ιρλανδία) - Νόρντζελαντ (Δανία)
Μπάνατς (Αρμενία) - Σεράγεβο (Βοσνία))
Εγγκορντάνι (Ανδόρα) / Φολγκόρε (Σαν Μαρίνο) - Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)
Πέτροτσουμπ (Μολδαβία) - Όσιγιεκ (Κροατία) 
Ανόρθωση (Κύπρος) - Λάτσι (Αλβανία)
Φερεντσβάρος (Ουγγαρία) - Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
Μπάλτζαν (Μάλτα) - Κέσλα (Αζερμπαϊτζάν)
Χόνβεντ (Ουγγαρία) - Ραμποτνίτσκι (ΠΓΔΜ)
Ρουντάρ Πλιέβλια (Μαυροβούνιο) - Παρτίζαν (Σερβία)
ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) - Ρίγα (Λετονία)
Μιλσάμι (Μολδαβία) - Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)
Ραντνίτσκι Νις (Σερβία) - UE Σαντ Τζουλιά (Ανδόρα) / Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)
Λέχ Πόζναν (Πολωνία) - Γκραντζασάρ-Καπάν (Αρμενία)
Τσιχούρα (Γεωργία) - Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)
Βαντούζ (Λιχτενστάιν) - Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)
Ζελιέτζνιτσάρ (Βοσνία) - Νάβρα Τρανς (Εσθονία)
Σεφν Ντρουντς (Ουαλία) / Τράκαϊ (Λιθουανία) - Ίρτις (Καζακστάν)
Χιμπέρνιαν (Σκωτία) - NSÍ Ρούναβικ (Νήσοι Φερόε)
Ρουντάρ Βελένιε (Σλοβενία) - Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο) / Μπάλα Τάουν (Ουαλία)
Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία) - Ντάνταλκ (Ιρλανδία)
ÍBV (Ισλανδία) - Σάρπσμποργκ (Νορβηγία)
Κοπεγχάγη (Δανία) - KuPS Κουόπιο (Φινλανδία)
Λιεπάγια (Λετονία) - Χάκεν (Σουηδία)


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ