Facebook Pixel Sportdog.gr | Ήττα σοκ για την Παρί σε φιλικό - Πόσα έφαγε ο Μπουφόν
| 2018-07-15 23:36:00

Ήττα σοκ για την Παρί σε φιλικό - Πόσα έφαγε ο Μπουφόν

Δεν υπάρχει πραγματικά...

Ηττα-σοκ με 4-2 από την Σαμπλί που συμμετέχει στην κατηγορία National 1, γνώρισε η Παρί Σεν Ζερμέν! Η φιλική αναμέτρηση διεξήχθη, κεκλεισμένων των θυρών, στις εγκαταστάσεις Camp des Loges των πρωταθλητών Γαλλίας και το πλέον χαρακτηριστικό στοιχείο του αγώνα, ήταν τα δύο τέρματα που δέχθηκε στο -ανεπίσημο- ντεμπούτο του, ο Τζανλουίτζι Μπουφόν!

Ο 40χρονος Ιταλός τερματοφύλακας, υπέπεσε σε πέναλτι, μόλις στο 5ο λεπτό και με αυτόν τον τρόπο δέχθηκε το «παρθενικό» του γκολ ως παίκτης της Παρί, ενώ μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου (σ.σ. δεν έπαιξε στο δεύτερο) μάζεψε την μπάλα από τα δίχτυα του ακόμη μία φορά. Αξίζει να σημειωθεί, ότι η Σαμπλί που έφθασε μέχρι τα ημιτελικά του κυπέλλου Γαλλίας, δεν έχασε το προβάδισμα από την Παρί, με την οποία αγωνίσθηκαν βασικοί και οι Ραμπιό, Χεσέ και Γουεά. Τα δύο τέρματα των «πρωτευουσιάνων», σημείωσαν οι Νταγκμπά και Ποστολάτσι.