21/07/18 - 08:36

Οι υποψήφιοι αντίπαλοι των ελληνικών ομάδων - Τι θέλει ο Ολυμπιακός, τι φοβούνται Αστέρας-Ατρόμητος

Οι ισχυροί και οι ανίσχυοι για την κλήρωση του Europa League.

Sportdog Team
Οι υποψήφιοι αντίπαλοι των ελληνικών ομάδων - Τι θέλει ο Ολυμπιακός, τι φοβούνται Αστέρας-Ατρόμητος
1.143views 0shares

Την προσεχή Δευτέρα ο Ολυμπιακός, ο Αστέρας Τρίπολης και ο Ατρόμητος θα μάθουν τους αντιπάλους τους για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League.

Οι «ερυθρόλευκοι» τόσο σε αυτή την κλήρωση όσο και στην επόμενη, στα πλέι οφ, είναι στο γκρουπ των ισχυρών, κι αν περάσουν στον όμιλο, κι εκεί θα είναι στο πρώτο γκρουπ δυναμικότητας.

Με βάση τις ομάδες που αποκλείστηκαν στον πρώτο προκριματικό γύρο, έχει διαμορφωθεί ως ένα βαθμό η εικόνα ενόψει της διαδικασίας της Δευτέρας 23 Ιουλίου. Με την κλήρωση να διεξάγεται στις 15:00 στη Νιόν της Ελβετίας.

Να σημειώσουμε πώς επειδή στην κλήρωση θα μπουν ζευγάρια ομάδων, οι «ερυθρόλευκοι» δεν μπορούν να κληρωθούν ούτε με την σκωτσέζικη Χιμπέρνιαν, ούτε με την Ντιναμό Μπρεστ από τη Λευκορωσία, καθώς είναι αντίπαλοι του Αστέρα Τρίπολης και του Ατρόμητου, στο δεύτερο προκριματικό γύρο, αντίστοιχα. Και ομάδες από την ίδια χώρα δεν μπορούν να κληρωθούν αντίπαλοι.
 

ΙΣΧΥΡΟΙ

Σεβίλλη (Ισπανία) - Ούιπεστ (Ουγγαρία)

Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)

ΠΑΟΚ (Ελλάδα) - Βασιλεία (Ελβετία) / όποιος αποκλειστεί

B36 Τόρσαβν (Νησιά Φερόε) - Μπεσίκτας (Τουρκία)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ελλάδα)

Στουρμ Γκρατς (Αυστρία) - Άγιαξ (Ολλανδία) / όποιος αποκλειστεί

Σπάρτακ Σουμποτίτσα (Σερβία) - Σπάρτα Πράγας (Τσεχία)

Στιάρναν (Ισλανδία) - Κοπεγχάγη (Δανία)

Μπράγκα (Πορτογαλία)

Ρουντάρ Βελένιε (Σλοβενία) - Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία)

Γάνδη (Βέλγιο)

Γκενκ (Βέλγιο) - Φόλα Έσχ (Λουξεμβούργο)

Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν) - Αλκμαάρ (Ολλανδία)

Τσικχούρα Σάκχερε (Γεωργία) - Μάριμπορ (Σλοβενία)

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) - Ραντνίτσκι Νις (Σερβία)

Φέγιενορντ (Ολλανδία)

Ραπίντ Βιέννης (Αυστρία)

Λειψία (Γερμανία) - Χάκεν (Σουηδία)

Παρτιζάν (Σερβία) Vs Τρακάι (Λιθουανία)

Αμπερντίν (Σκωτία) - Μπέρνλι (Αγγλία)

Ριέκα (Κροατία)

Σεράγεβο (Βοσνία) Vs Αταλάντα (Ιταλία)

Μόλντε (Νορβηγία) - Λάτσι (Αλβανία)

Βέντσπιλς (Λετονία) - Μπορντό (Γαλλία)

Ούφα (Ρωσία ) - Ντομζάλε (Σλοβενία)

Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία) - Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)

ΑΝΙΣΧΥΡΟΙ

Γιαγκελόνια (Πολωνία) - Ρίο Άβε (Πορτογαλία)

Ζόρια Λουχάνσκ (Ουκρανία)

Χιμπέρνιαν (Σκωτία) - Αστέρας Τρίπολης (Ελλάδα)

Μπασάκσεχιρ (Τουρκία)

Τζουγκάρντεν (Σουηδία) - Μάριουπολ (Ουκρανία)

Ντουναϊσκά Στρέντα (Σλοβακία) - Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)

Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία) - Σλάβια Σόφια (Βουλγαρία)

Σαχτάρ Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία) - Λεχ Πόζναν (Πολωνία)

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) - Αντμίρα Βάκερ (Αυστρία)

ΛΑΣΚ Λιντζ (Αυστρία) - Λίλεστρομ (Νορβηγία)

Λουκέρνη (Ελβετία)

Σεντ Γκάλεν (Ελβετία) - Σάρπσμποργκ (Νορβηγία)

Σίγκμα Όλομουτς (Τσεχία)

Βιτόρουλ (Ρουμανία) - Φιτέσε (Ολλανδία)

Ντιναμό Μπρεστ (Λευκορωσία) - Ατρόμητος (Ελλάδα)

Χάποελ Χάιφα (Ισραήλ) - Χαφνάρφιορντουρ (Ισλανδία)

Ντάνταλκ (Ιρλανδία) - ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)

Ζάλγκιρις Βίλνιους (Λιθουανία) - Βαντούζ (Λιχτενστάιν)

Όσιγιεκ (Κροατία) - Ρέιντζερς (Σκωτία)

Μπρόντμπι (Δανία)

Νόρντζελαντ (Δανία) - ΑΪΚ Στοκχόλμης (Σουηδία)

Γκόρνικ Ζάμπρζε (Πολωνία - Τρέντσιν (Σλοβακία)

Μπάλζαν (Μάλτα) - Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία)

Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα (Ρουμανία)

Τόμπολ Κοστανάι (Καζακστάν) - Πιούνικ (Αρμενία)

Χόνβεντ (Ουγγαρία) - Προγκρές Νίντελκορν (Λουξεμβούργο)

 


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ