Facebook Pixel Sportdog.gr | Ούτε τώρα νίκη για τη Βασιλεία - Σοκ για τους Ελβετούς στο 86' πριν τον ΠΑΟΚ
| 2018-07-28 22:21:00

Ούτε τώρα νίκη για τη Βασιλεία - Σοκ για τους Ελβετούς στο 86' πριν τον ΠΑΟΚ

Πήραν τον πρώτο τους βαθμό στο πρωτάθλημα, ωστόσο πάλι δεν νίκησαν.

Ούτε στο ντεμπούτο του υπηρεσιακού, Αλεξάνταρ Φράι, κατάφερε να γευτεί τη χαρά της νίκης η Βασιλεία που έμεινε στο 1-1 με τη Ξαμάξ, με τον Νουζόλο στο 86' να ισοφαρίζει το γκολ του Οκαφόρ.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στον β΄ προκριματικό γύρο του Champions League, λίγες ημέρες πριν από τον αγώνα ρεβάνς με τον «Δικέφαλο του βορρά» (1/8), «άνοιξε το σκορ» με τον Οκαφόρ στο 64ο λεπτό, ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Νούτσολο στο 86΄. Αξίζει να σημειωθεί ότι η Βασιλεία τελείωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες, καθώς ο Κάμπο αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων (σ.σ. είχε πάρει την πρώτη κίτρινη στο 78΄).

ΒΑΣΙΛΕΙΑ (Αλεξάνταρ Φράι): Όμλιν, Σούτσι, Κιούμαρτ, Βίντμερ, Ριβέρος, Ζουφί, Φρέι, Όκαφορ (77' Στόκερ), Καλουλού (62' Μπουά), Αγιέτι και Βολσφίνγκελ (70' Κάμπο).