Facebook Pixel Sportdog.gr | Γκολ και ξύλο ο Άρης – Νίκησε με 2-0 τη Ντεν Χάαγκ
| 2018-08-03 22:09:00

Γκολ και ξύλο ο Άρης – Νίκησε με 2-0 τη Ντεν Χάαγκ

Οι Θεσσαλονικείς επικράτησαν στο φιλικό τεστ, στο πρώτου μέρος του οποίου έπεσαν ψιλές.

Το παιχνίδι άργησε να πάρει ρυθμό. Ο Άρης έκανε την πρώτη ευκαιρία στο 30' όταν το πλασέ του Ναζλίδη μετά από εκτέλεση κόρνερ έφυγε άουτ, με τον επιθετικό των «κίτρινων» να ζητά πέναλτι. Η Ντεν Χάαγκ απάντησε δύο λεπτά αργότερα ο Κουέστα όμως με διπλή απόκρουση κράτησε το μηδέν. Αυτή ήταν και η τελευταία φάση στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο έληξε στο 40'. Ο λόγος;

Όπως σας ενημέρωσε το sportdog.gr, δημιουργηθηκε σύρραξη μεταξύ των ποδοσφαιριστών με αποτέλεσμα ο ρέφερι να σφυρίξει τη λήξη 5 λεπτά πριν την προβλεπόμενη ώρα προκειμένου να ηρεμήσουν τα πνεύματα.

Ο Άρης ξεκίνησε πολύ δυνατά στο δεύτερο μέρος με τον Ναζλίδη να χάνει σημαντική ευκαιρία. Το γκολ ήρθε λίγο αργότερα, στο 57', με τον Ντιγκινί να ανοίγει λογαριασμό με τα κιτρινόμαυρα. Δέκα λεπτά αργότερα ο τερματοφύλακας των Ολλανδών απέκρουσε με υπερένταση την εκτέλεση φάουλ του Κολάσο. Στο 72' όμως ο Διαμαντόπουλος με διαγώνιο σουτ, ύστερα από ασίστ του Γκαρσία σημείωσε το 0-2, το οποίο ήταν και τελικό σκορ.