Facebook Pixel Sportdog.gr | «Τρύπια» στην άμυνα η Γιουνάιτεντ – Της έκανε… πλάκα η Μπράιτον! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-08-19 20:05:00

«Τρύπια» στην άμυνα η Γιουνάιτεντ – Της έκανε… πλάκα η Μπράιτον! (ΒΙΝΤΕΟ)

Κάζο για την ομάδα του Μουρίνιο και ήττα με 3-2!

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ παρουσίασε κάκιστη εικόνα στην έδρα της Μπράιτον, από την οποία έφυγε ηττημένη με 3-2 και μάλιστα πολύ πιο εύκολα από όσο δείχνει το τελικό σκορ!

Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο δεν… βλεπόταν στο πρώτο ημίχρονο, ειδικά στην άμυνα, με αποτέλεσμα να δεχθεί τρία γκολ, που έκριναν εν τέλει την αναμέτρηση.

Στο 25’ ο Μάρει άνοιξε το σκορ για τη Μπράιτον για εκπληκτικό «τσίμπημα» της μπάλας μπροστά στον Ντε Χέα και στο 27’ η άμυνα της Γιουνάιτεντ είχε τραγική αντίδραση, αφήνοντας τον Ντάφι να πλασάρει ανενόχλητος από κοντά για το 2-0.

Ο Λουκάκου μείωσε στο 34’, όμως στο 44’ η άμυνα της Γιουνάιτεντ «κοιμήθηκε» ξανά, με τον Μπαϊγί να παραχωρεί πέναλτι, το οποίο αξιοποίησε ο Γκρος.

Το μόνο που κατάφερε η Γιουνάιτεντ ήταν να μειώσει στο τελικό 3-2 με πέναλτι του Πογκμπά στις καθυστερήσεις του αγώνα.