Facebook Pixel Sportdog.gr | «Πύρρειος» νίκη με ανατροπή και τριάρα για Μπάγερν - Έχασε δύο παίκτες (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-09-15 19:05:00

«Πύρρειος» νίκη με ανατροπή και τριάρα για Μπάγερν - Έχασε δύο παίκτες (ΒΙΝΤΕΟ)

Καθάρισε άνετα με 3-1 τη Λεβερκούζεν, τραυματίστηκαν Ραφίνια-Τολισό.

Λίγο πριν την πρεμιέρα του Champions League απέναντι στην Μπενφίκα, η Μπάγερν Μονάχου γύρισε το παιχνίδι με την Μπάγερ Λεβερκούζεν και πήρε τη νίκη με 3-1, όμως έχασε με τραυματισμούς Τολισό και Ραφίνια.
θύμα.

Ωστόσο η νίκη των Βαυαρών με 3-1 αποδείχτηκε «πύρρειος» καθώς τραυματίες αποχώρησαν από την αναμέτρηση ο Κορεντίν Τολισό και ο Ραφίνια.

Οι «ασπιρίνες» αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους στο ξεκίνημα με τον Βέντελ να ευστοχεί σε πέναλτι στο 5ο λεπτό. Η ομάδα του Μονάχου όμως αντέδρασε άμεσα και με τον Τολισό ισοφάρισε πέντε λεπτά αργότερα. Στο 19′ ο Άριεν Ρόμπεν έκανε το 2-1 για την ανατροπή των Βαυαρών.

Με την Μπάγερν να είναι καλύτερη από τους φιλοξενούμενους, αλλά να μην μπορεί να μετατρέψει σε γκολ την ανωτερότητα της, το ματς έφτασε στο 89ο λεπτό όταν ο Χάμες Ροντρίγκες έκανε το τελικό 3-1 σφραγίζοντας τη νίκη των Πρωταθλητών Γερμανίας.