Facebook Pixel Sportdog.gr | Η απίστευτη χαμένη ευκαιρία του Κλωναρίδη και το... μπινελίκι του Μάνταλου (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-10-03 00:31:00

Πώς... χάθηκε το ματς για την ΑΕΚ και η αντίδραση του αρχηγού!

Ο Βίκτωρας Κλωναρίδης μέσα σε 20 λεπτά κατάφερε να κάνει κάτι απίστευτο στο ποδόσφαιρο, καθώς από ήρως της βραδιάς έγινε ο μοιραίος και ουσιαστικά ο ποδοσφαιριστής που… έχασε το ματς για την ΑΕΚ με 2-3!

Η Ένωση μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο όντας πίσω στο σκορ με δύο γκολ, όμως παίζοντας με παίκτη παραπάνω πίεσε πάρα πολύ, στο 53’ ο Κλωναρίδης μείωσε σε 1-2, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 63’ έκανε το 2-2 και έβαλε… φωτιά στο ΟΑΚΑ.

Όλοι πλέον πίστευαν στην ανατροπή και ίσως αυτή να είχε γίνει, εάν στο 73’ ο Κλωναρίδης ευστοχούσε στο μοναδικό τετ α τετ που του παρουσιάστηκε ή απλά αν έδινε την μπάλα δίπλα στον αμαρκάριστο Γιακουμάκη για να σκοράρει σε κενή εστία.

Ο «Κλώνα» νικήθηκε από τον Βλαχοδήμο, ο Μάνταλος έμεινε να του φωνάζει «πάσα ρε μαλ@@» και στο επόμενο λεπτό ο Άλφα με ένα πολύ μακρινό σουτ, νίκησε τον Μπάρκα και έγραψε το τελικό 2-3!