Facebook Pixel Sportdog.gr | Έτσι «έκλεψε» την ισοπαλία ο Παναθηναϊκός – Το τρελό φινάλε με πέναλτι στις καθυστερήσεις (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-10-06 23:51:00

Έτσι «έκλεψε» την ισοπαλία ο Παναθηναϊκός –  Το τρελό φινάλε με πέναλτι στις καθυστερήσεις (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε τα highlights από το 1-1 στην Τρίπολη.

Σε ένα παιχνίδι με συναρπαστικό εξέλιξη και δραματικό φινάλε, Αστέρας Τρίπολης και Παναθηναϊκός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1, με το φιλοξενούμενους να διατηρούν το φετινό τους αήττηρο.

Ο Αστέρας προηγήθηκε με τον Μανιά και έχασε μεγάλες ευκαιρίες για το 2-0, όμως ο Διουδης κράτησε όρθιο τον Παναθηναϊκό με σημαντικές αποκρούσεις.

Δίχως να δημιουργήσουν πολλές ευκαιρίες, εκτός από ένα δοκάρι του Καμπετσή, οι Πράσινοι κατάφεραν να φτάσοουν στην ισοφάριση, όταν ο Χατζηγιοβάνης κέρδισε πέναλτι, το οποίο αξιοπίησε ο Μακέντα στο 91'.