Facebook Pixel Sportdog.gr | Πάρτι με τεσσάρα για την Τσέλσι - «Σταμάτησε» την Άρσεναλ με δύο γκολ ο Μιλιβόγεβιτς (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-10-28 18:42:00

Έβγαλε τα δικά του… κανόνια ο πρώην άσος του Ολυμπιακού.

Τέλος στο σερί 11 νικηφόρων παιχνιδιών της Άρσεναλ έβαλε η Κρίσταλ Πάλας, με πρωταγωνιστή τον Λούκα Μιλιβίγεβιτς, ο οποίος ευστόχησε δις από το σημείο του πέναλτι!

Η Άρσεναλ που είχε τον Παπασταθόπουλο στον πάγκο, βρέθηκε πίσω στο σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, όμως κατάφερε να γυρίσει το σκορ με γκολάρα του Τσάκα στο 51’ με απευθείας φάουλ, αλλά και τέρμα του Ομπαμεγιάνγκ στο 56’. Ωστόσο, ο πρώην άσος του Ολυμπιακού, με πέναλτι και πάλι στο 83’ έγραψε το τελικό 2-2.

Από εκεί πέρα, η Τσέλσι πέρασε με πολλή άνεση από το Turf Moor, με την Μπέρνλι να αποδεικνύεται αδύναμη να ακολουθήσει το ρυθμό των «μπλε». Η ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι επέβαλε την κυριαρχία της, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο κι έφτασε στο ευρύ 4-0 ανεβαίνοντας στη δεύτερη θέση, με παιχνίδι περισσότερο από Μάντσεστερ Σίτι και Τότεναμ, που θα παίξουν αύριο (29/10) στο Λονδίνο.