Facebook Pixel Sportdog.gr | Ζορίστηκε, αλλά... δεν σταματά το «τρένο» της Γιουβέντους! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-11-03 23:32:00

Ζορίστηκε, αλλά... δεν σταματά το «τρένο» της Γιουβέντους! (ΒΙΝΤΕΟ)

Καθάρισε και την Κάλιαρι η Γιούβε με 3-1.

Για ακόμα ένα παιχνίδι έμοιαζε να δυσκολεύεται, όμως η Γιουβέντους δεν έχει αντίπαλο στην Ιταλία και το απέδειξε και κόντρα στην Κάλιαρι.

Η πρωταθλήτρια μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και προηγήθηκε μόλις στο πρώτο λεπτό με γκολ του Ντιμπάλα. Οι φιλοξενούμενοι, ωστόσο, αντέδρασαν και ισοφάρισαν με τον Ζοάο Πέδρο στο 36'.

Η Γιούβε χρειάστηκε ένα αυτογκόλ του Μπράνταριτς στο 38' για να ανακτήσει εκ νέου το προβάδισμα. Στο δεύτερο ημίχρονο αγχώθηκε, καθώς έχασε ουκ ολίγες ευκαιρίες για να "κλειδώσει" τη νίκη, κάτι που τελικά κατάφερε στο 87', με τον Κουαδράδο να πετυχαίνει το τελικό 3-1.