Facebook Pixel Sportdog.gr | Σόκαρε την Μπαρτσελόνα η Μπέτις: Της έριξε τέσσερα μέσα στο «Καμπ Νου»! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-11-11 19:17:00

Εντυπωσιακή νίκη (4-3) για την αντίπαλο του Ολυμπιακού στο Europa League.

Την δεύτερη ήττα της στο πρωτάθλημα γνώρισε η Μπαρτσελόνα, που ηττήθηκε με 4-3 από την Μπέτις μέσα στο "Καμπ Νου".

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League έκανε τρομερό πρώτο ημίχρονο και με γκολ των Ζούνιορ και Χοακίν (20' και 34') προηγήθηκε με 2-0.

Στο δεύτερο μέρος η Μπαρτσελόνα προσπάθησε να αντιδράσει και μείωσε με πέναλτι του Μέσι στο 67'. Και πάλι όμως οι Σεβιγιάνοι έκαναν τον 1-3 με τον Λο Σέλσο στο 71' και ο Βιδάλ στο 79' μείωσε εκ νέου σε 3-2.

Στο 81' ο Ράκιτιτς αποβλήθηκε και άφησε τους Καταλανούς με δέκα παίκτες και δύο λεπτά αργότερα ο Κανάλες έγραψε το 2-4. Το τελικό 3-4 έκανε ξανά ο Μέσι στο 94'.