Facebook Pixel Sportdog.gr | «Πάρτι» του Παναθηναϊκού – Διαλύει τον Απόλλωνα με γκολάρες Μακέντα, Κουρμπέλη και Ινσούα! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-11-24 17:35:00

Κάνουν ό, τι θέλουν στο γήπεδο οι Πράσινοι!

O Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Απόλλωνα Σμύρνης χάρη σε γκολ του Φεντερίκο Μακέντα.

Βέβαια, το… μισό τέρμα ανήκει στον Τάσο Χατζηγιοβάνη, ο οποίος έκανε διαδοχικές προσποιήσεις στον αντίπαλό του από τα αριστερά και με ωραία σέντρα «σέρβιρε» την μπάλα στο κεφάλι του Μακέντα.

Δείτε το 1-0:

Ο Φεντερίκο Μακέντα «χτύπησε» ξανά στο 41’, αυτή τη φορά από ασίστ του Κάτσε. Η άμυνα του Απόλλωνα πιάστηκε… κοιμώμενη, με τον Αλβανό μέσο να περνά κάθετη πάσα στον Ιταλό φορ και αυτόν να πλασάρει τον Χουάντερσον από κοντά.

Δείτε το 2-0:

Το πράσινο πάρτι συνεχίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο με δύο ακόμα γκολ. Στο 58’ ο Κουρμπέλης έκανε το 3-0 μετά από ωραίο συνδυασμό Μπουζούκη και Χατζηγιοβάνη και στο 62’ ήταν η σειρά του Ινσούα να σκοράρει από κοντά μετά από έξυπνη ασίστ του Μακέντα.

Δείτε το 3-0 και το 4-0: