Facebook Pixel Sportdog.gr | Έτσι… καθάρισε την ΑΕΚ ο Παναιτωλικός – Χαμός με το ακυρωθέν γκολ, ήταν οφσάιντ ο Σιμόες; (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-11-24 20:58:00

Τα γκολ από το Αγρίνιο και η φάση που… άναψε φωτιές.

Μία μεγάλη νίκη κόντρα στην ΑΕΚ πανηγύρισε ο Παναιτωλικός, ο οποίος επικράτησε 2-1 και προκάλεσε τεράστιο πλήγμα στην Ένωση, καθώς την άφησε πολύ πίσω στη μάχη του τίτλου.

Η ομάδα του Αγρινίου στο 26ο λεπτό άνοιξε το σκορ κόντρα στην ΑΕΚ, καθώς μετά από καλά οργανωμένη επίθεση, ο Τσόσιτς με προβολή προ του Καμαρά, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-0.

Ωστόσο, οι γηπεδούχοι έχουν κάθε λόγο να διαμαρτύρονται, καθώς ένα λεπτό πριν το 1-0, τους ακυρώθηκε κανονικό γκολ, όταν ο Ουίλιαν με κοντινό γύρισμα βρήκε τον Μπακάκη και αυτός… σκόραρε σε κενή εστία.

Τελικά, το 2-0 ήρθε στο 51', όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Καμαρά πήρε ωραία την κεφαλιά και αμαρκάριστος έγραψε το 2-0. Η ΑΕΚ στο δεύτερο ημίχρονο παρουσιάστηκε βελτιωμένη, πίεσε και βρήκε έστω ένα γκολ, με τον Σιμόες να μειώνει από «ελεγχόμενη» θέση στο 77’.