Facebook Pixel Sportdog.gr | Επική πρόκριση της Αλ Αΐν με τρομερή γκολάρα του Μπεργκ (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-12-12 20:58:00

Επική πρόκριση της Αλ Αΐν με τρομερή γκολάρα του Μπεργκ (ΒΙΝΤΕΟ)

Στην επόμενη φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου Συλλόγων η ομάδα του Σουηδού.

Το Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων έκανε πρεμιέρα με συναρπαστική αναμέτρηση, καθώς η Αλ Αΐν του Μάρκους Μπεργκ βρέθηκε να χάνει 3-0 από την Ουέλινγκτον της Νέας Ζηλανδίας, όμως ισοφάρισε σε 3-3 και προκρίθηκε στα πέναλτι.

Μάλιστα, ο Μπεργκ ήταν αυτός που έσωσε την ομάδα του, καθώς μπήκε στο ματς στο 75' και δέκα λεπτά αργότερα ισοφάρισε σε 3-3 με φανταστικό δεξί σουτ στην κίνηση.

Το ματς πήγε στην παράταση και εν συνεχεία στα πέναλτι. Εκεί ο Μπεργκ έχασε πέναλτι, όμως αυτό δεν κόστισε στην Αλ Αΐν, που νίκησε 4-3 και προκρίθηκε.