Facebook Pixel Sportdog.gr | Καταιγιστικός ο Πλατανιάς - Έκλεισε το 2018 με πεντάρα στον Ηρόδοτο
| 2018-12-22 17:25:00

Καταιγιστικός ο Πλατανιάς - Έκλεισε το 2018 με πεντάρα στον Ηρόδοτο

Άνετη νίκη με 5-1 για την ομάδα των Χανίων.

Η αυλαία της 10ης αγωνιστικής της Football League άνοιξε με τον Πλατανιά να διαλύει τον Ηρόδοτο με 5-1 στα Περιβόλια.

Η ομάδα των Χανίων έκλεισε το 2018 με τρίποντο, που την ανέβασε προσωρινά στην 3η θέση της βαθμολογίας με 19 βαθμούς, 6 πίσω από τον πρωτοπόρο Βόλο.

Στο 25′ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Καραγκούνη, ενώ ο Λάζιτς έκανε το 2-0 στο 42ο λεπτό, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Ο Ηρόδοτος μείωσε σε 2-1 με τον Μωραϊτη, όμως ο Πλατανιάς πάτησε... γκάζι και έφτασε στο τελικό 5-1 με τέρματα των Καραγκούνη (67′, 85′) και Νίλι (74′).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Κόρτσταμ, Ρουσσάκης, Πουρζιτίδης, Παπανικολάου, Ουές, Μποσέτι (81΄Μάικιτς), Τσαμούρης (66′ Σινγκ), Καραγκούνης, Μπιανκόνι, Λάζιτς (59′ Νίλι).

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Αρμάντο Φουτσίνι): Κασμερίδης, Προβιδάκης, Δαμιανάκης, Κανδηλάκης, Γιαλούδης, Φραγκουλάκης, Αργκιλέσι (82′ Αργκιλέσι), Κασαπάκης (70′ Φουγκαράκης), Μωραϊτης (85′ Μωραίτης), Μασάδο, Κονέ.