Facebook Pixel Κύπελλο Ιταλίας - Γιουβέντους: Άνετη πρόκριση στο Κύπελλο
| 2019-01-12 23:46:00

Δεν χαρίζει τίποτα η Γιούβε - Πρόκριση με... γκολ-δώρο! (ΒΙΝΤΕΟ)

Άνετη πρόκριση στο Κύπελλο με 2-0 κόντρα στην Μπολόνια.

Κύπελλο Ιταλίας - Γιουβέντους:Παίζοντας με πολλές ρεζέρβες, η Γιουβέντους πέρασε εύκολα από την έδρα της Μπολόνια με 2-0 και προκρίθηκε στα προημιτελικά του κυπέλλου.

Ένα τεράστιο λάθος του τερματοφύλακα Ντα Κόστα, ο οποίος σε έξοδό του τράκαρε με τον Καλαμπρέζι έδωσε την ευκαιρία στον Μπερναρντέσκι να ανοίξει από νωρίς το σκορ (9’, 0-1) και να βάλει θεμέλια πρόκρισης.

Η «Μεγάλη Κυρία» δεν χρειάστηκε ποτέ να ανεβάσει στροφές, γλίτωσε από την ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου σε κλασική ευκαιρία του Ντάικς και τελείωσε την πρόκριση στο ξεκίνημα της επανάληψης (49’), όταν ο Κιν βρέθηκε σε επίκαιρη θέση και από κοντά δεν αστόχησε για το τελικό 0-2.