Facebook Pixel ΑΕΚ - Απόλλων Σμύρνης: Η γκολάρα του Μπογέ, που έκανε το τελικό 2-1 (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2019-02-23 21:29:00

Η γκολάρα του Μπογέ που έδωσε τη νίκη στην ΑΕΚ (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Αργεντινός πέτυχε υπέροχο τέρμα για το 2-1 επί του Απόλλωνα.

ΑΕΚ - Απόλλων Σμύρνης: Η Ένωση έφτασε σε δύσκολη νίκη με 2-1 χάρη σε δύο γκολ του Λούκας Μπογέ, ο οποίος ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα.

Ο Αργεντινός άνοιξε το σκορ στο 4', ωστόσο ο Ελ Χέλβε ισοφάρισε για τον Απόλλωνα έπειτα από λάθος του Οικονόμου στο 24'. Δείτε τα δύο γκολ ΕΔΩ

Ο Μπογέ ήταν αυτός που έδωσε ξανά τη λύση στην ΑΕΚ στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. Στο 47' ο Αργεντινός εξτρέμ πήρε την μπάλα με πλάτη στο ύψος της μεγάλης περιοχής, γύρισε πολύ ωραία το σώμα του και με δυνατό διαγώνιο σουτ νίκησε τον Χουάντερσον για να κάνει το 2-1, το οποίο έμεινει μέχρι τέλους.

Δείτε το 2-1 της ΑΕΚ ΕΔΩ