Facebook Pixel Euro 2020: Σόκαρε τη Γαλλία η Τουρκία, δεν άντεξε στη Σκωτία η Κύπρος (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2019-06-09 00:03:00

Σόκαρε τη Γαλλία η Τουρκία, δεν άντεξε στη Σκωτία η Κύπρος (ΒΙΝΤΕΟ)

Τη νίκη της βραδιάς πανηγύρισαν οι Τούρκοι!

Euro 2020: Η Τουρκία άφησε άφωνη την ποδοσφαιρική Ευρώπη με την νίκη της με 2-0 επί της παγκόσμιας πρωταθλήτριας Γαλλίας.

Δύο γρήγορα γκολ από Αϊχάν και Ουνέρ διαμόρφωσαν το 2-0 από το ημίχρονο, αποτέλεσμα που δεν άλλαξε στην επανάληψη, στην πρώτη ήττα των παγκόσμιων πρωταθλητών στην προκριματική φάση.

Διά περιπάτου πέρασε η Γερμανία από την Λευκορωσία με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο (0-2), ενώ πολύ πικρή ήττα γνώρισε η Κύπρος στην Γλασκώβη. Μολονότι ισοφάρισε τρία λεπτά πριν το τέλος με γκολ του Κούσουλου, εντούτοις δεν άντεξε και η Σκωτία με γκολ στο τελευταίο λεπτό πήρε την νίκη με 2-1.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των βραδινών παιχνιδιών της προκριματικής φάσης του Euro 2020