Facebook Pixel Sportdog.gr | Βραζιλιάνικη μαγεία και γκολάρες - Τρελό πρώτο ημίχρονο στον τελικό (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2019-07-08 00:06:00

Βραζιλιάνικη μαγεία και γκολάρες - Τρελό πρώτο ημίχρονο στον τελικό (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι Βραζιλιάνοι προηγούνται 2-1 του Περού.

Copa America: Η Βραζιλία μπήκε μπροστά στο σκορ στον μεγάλο τελικό κόντρα στο Περού με γκολ του Έβερτον στο 15'.

Για να σκοράρει, όμως, ο πιτσιρικάς με ωραίο σουτ στην κίνηση, χρειάστηκε ο Γκαμπριέλ Ζεσούς να κάνει εκτπληκτική ντρίμπλα και σέντρα από τα δεξιά.

Το Περού απάντησε, με τον Φλόρες να κερδίζει πέναλτι σε σέντρα για χέρι του Σίλβα και ο Γκερέρο ευστόχησε, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Ωστόσο, οι Περουβιανοί έκαναν λάθος στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, αφήνοντας τον Ζεσούς ολομόναχο στο ύψος της περιοχής από μπαλιά του Αρτούρ και ο άσος της Σίτι έδωσε ξανά προβάδισμα στη Σελεσάο.