Facebook Pixel ΑΠΟΕΛ: Πέρασε στον τρίτο προκριματικό
| 2019-07-30 23:11:00

Πέρασε ο ΑΠΟΕΛ με σόου Πάβλοβιτς – Τριάρα στη Σουτιέσκα (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι Κύπριοι επικράτησαν 3-0.

ΑΠΟΕΛ: Πέρασε στον τρίτο προκριματικό

Τη νίκη (3-0) με προσωπικό σόου του Πάβλοβιτς πήρε ο ΑΠΟΕΛ απέναντι στη Σουτιέσκα για το δεύτερο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ και εξασφάλισε έτσι την πρόκρισή του στον τρίτο γύρο της διοργάνωσης.

Οι γαλαζοκίτρινοι επικράτησαν εύκολα της Σουτιέσκα με τρία γκολ του Σέρβου επιθετικού και με συνολικό σκορ 4-0 (0-1 εκτός) πέρασαν στην επόμενη φάση όπου και θα αντιμετωπίσουν μία εκ των Καραμπάγκ και Ντάνταλκ.Το νέο μεταγραφικό απόκτημα του ΑΠΟΕΛ έδειξε την κλάση του και με το πρώτο του χατ τρικ με τη φανέλα του ΑΠΟΕΛ έδωσε την πρόκριση στην ομάδα του.Μοναδικό αρνητικό της αναμέτρησης ήταν ο τραυματισμός του Αλ Τάμαρι στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Ο ΑΠΟΕΛ έχοντας το αποτελέσμα (0-1) του πρώτου αγώνα στο μυαλό του μπήκε στο ματς για να βάλει το γκολ που θα έλυνε τα πόδια των παικτών και θα έδινε άλλο αέρα για τη συνέχεια του αγώνα.Αν και κινδύνεψε στα πρώτα λεπτά σε μία προϋπόθεση της Σουτιέσκα να βγει σε τετ α τετ,τελικά στην πρώτη του φάση στον αγώνα πέτυχε το γκολ με σουτ του Πάβλοβιτς στο 13' λεπτό.

Ο Σέρβος επιθετικός εκμεταλλεύτηκε την κόντρα στη περιοχή των Μαυροβούνιων και σε κενή εστία έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.Ο ΑΠΟΕΛ έχοντας το προβάδισμα στον αγώνα ανέβασε το ρυθμό του και στο 25' έκανε το 2-0 και πάλι με τον Πάβλοβιτς ύστερα από ωραία ενέργεια του Τάμαρι που πάσαρε καταπληκτικά στον 25χρονο επιθετικό και τελειώσε όμορφα τη φάση.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΠΟΕΛ με το 2-0 στην "πλάτη" του είχε εύκολο έργο στην επανάληψη και κατάφερε να βάλει και τρίτο γκολ ξανά με τον Πάβλοβιτς.Ο επιθετικός των γαλαζοκιτρίνων στο 66' με διπλή προσπάθεια έκανε το 3-0 και παράλληλα πέτυχε το χατ τρικ με τη φανέλα του ΑΠΟΕΛ.Τα υπόλοιπα λεπτά του παιχνιδιού ήταν διαδικαστικά με την ομάδα του Πάολο Τραμετσάνι να χάνει και ορισμένες φάσεις για να αυξήσει κι άλλο το δείκτη του σκορ.

Ο ΑΠΟΕΛ πήρε αυτό που ήθελε,την πρόκριση στην επόμενη φάση και το έκανε συνδυάζοντας το με πολύ καλή εμφάνιση σε μέγαλο μέρος του παιχνιδιού.Οι γαλαζοκίτρινοι στον τρίτο προκριματικό γύρο θα αντιμετωπίσουν μία εκ των Καραμπάγκ και Ντάνταλκ.

ΠΗΓΗ: sigmalive.com