Facebook Pixel Από μηχανής Αντούριθ για Βαλένθια (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2011-01-23 02:10:00

Από μηχανής Αντούριθ για Βαλένθια (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Βαλένθια επικράτησε 4-3 της Μάλαγα με το χρυσό γκολ του Αντούριθ ένα λεπτό πριν την συμπλήρωση των 90'. Δείτε και τα 7 τέρματα της αναμέτρησης!

Το παιχνίδι ήταν εντυπωσιακότατο, περιλάμβανε 7 γκολ και δύο αποβολές με τις «νυχτερίδες» να είναι αυτές που στο τέλος ευτύχησαν να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 10', όταν σε μία υποδειγματική αντεπίθεση, ο Ροντόν δεν ευστόχησε απέναντι στον Γκουάιτα. Οι γηπεδούχοι απάντησησαν πέντε λεπτά αργότερα, όταν ο Ντεμικέλις ανέτρεψε τον Μάτα μέσα στην περιοχή, με τον άρχοντα της αναμέτρησης να δείχνει πέναλτι και κόκκινη κάρτα στον Αργεντινό αμυντικό. Το 1-1 ήταν γεγονός, αφού ο Ματα δεν αστόχησε από τα 11 βήματα.

Παρ' όλα αυτά η Μάλαγα δεν το έβαλε κάτω και στο 35' ο Ροντόν πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Η Βαλένθια ισοφάρισε εκ νέου στο 52' με τον Σολδάδο και στο 67' πήρε για πρώτη φορά το προβάδισμα στο σκορ, εκμεταλλευόμενη την αποβολή του Ροζάριο δύο λεπτά νωρίτερα, η οποία άφηνε την ομάδα του Πελεγκρίνι με 9 παίκτες.

Και όμως η Μάλαγα ήταν πολύ σκληρή για να πεθάνει και στο 79' ο Ζούλιο Μπαπτίστα, έφερε ξανά το ματς στα ίσια. Εν τέλει ο Αντούριθ στο 89', σαν απο μηχανής θεός, έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους.