Facebook Pixel ΠΑΟΚ - Άγιαξ: Η μεγάλη απόκρουση του Τάντιτς και το πέναλτι-γκολ του Τάντιτς (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2019-08-13 22:29:00

Χρειάστηκε... δύο πέναλτι για να σκοράρει ο Άγιαξ - Η μεγάλη απόκρουση του Πασχαλάκη (ΒΙΝΤΕΟ)

Στο πρώτο νίκησε τον Τάντιτς, στο δεύτερο δεν τα κατάφερε.

ΠΑΟΚ - Άγιαξ: Απίστευτη εξέλιξη είχε το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, με τον Δικέφαλο να προηγείται με τον Μπίσεσβαρ, αλλά να ισοφαρίζεται με πέναλτι. Βέβαια, για να συμβεί αυτό χρειάστηκε ο Ντούσαν Τάντιτς να βρεθεί στα "11 βήματα" δύο φορές!

Στο 32' ο Ελ Καντουρί έσπρωξε τον Νέρες εντός περιοχής, με τον ρέφερι να καταλογίζει πέναλτι και τον Πασχαλάκη να κάνει μεγάλη απόκρουση στο χτύπημα του Τάντιτς!

Ο ΠΑΟΚ στάθηκε άτυχος, καθώς ο Μπίσεσβαρ έκανε χέρι από πολύ κοντινή απόσταση σε σέντρα του Μπλιντ. Στο 43ο λεπτό ο Τάντιτς εκτέλεσε για δεύτερη φορά και νίκησε τον Πασχαλάκη για το 1-1.