Facebook Pixel Μιγκέλ Καρντόσο - ΑΕΚ: Η πρώτη αντίδραση Καρντόσο - Γιατί τα... έχωσε στους παίκτες, ποια τα λάθη της ΑΕΚ
| 2019-08-22 23:28:00

Ο Πορτογάλος έψαξε εξήγηση για τα... χάλια της Ένωσης.

Μιγκέλ Καρντόσο - ΑΕΚ: Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι, μετά την Κραϊόβα, η ΑΕΚ ήταν τραγική και γνώρισε βαριά ήττα από την Τράμπζονσπορ, ωστόσο ο Μιγκέλ Καρντόσο στις πρώτες του δηλώσεις τόνισε πως τα δύο παιχνίδια δεν μοιάζουν και εξήγησε ποια ήταν τα λάθη των παικτών του που έφεραν το 1-3.

Αναλυτικά, όσα ανέφερε ο Μιγκέλ Καρντόσο μετά το Τραμπζονσπόρ – ΑΕΚ 1-3 μιλώντας στην κάμερα της Nova:

«Δεν συμφωνώ ότι το ματς σήμερα είχε πολλές ομοιότητες με αυτό κόντρα στην Κραϊόβα. Ξεκινήσαμε καλά στο πρώτο ημίχρονο με ευκαιρίες, όμως δεχθήκαμε δύο γκολ από στημένα. Στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ κάναμε κάποιες ευκαιρίες ήρθε και το τρίτο γκολ.

Νομίζω ήταν διαφορετικό παιχνίδι το σημερινό. Σίγουρα όμως σε κάποιες στιγμές χάναμε εύκολα τη μπάλα και δεχόμασταν φάσεις. Στην επίθεση δεν κρατήσαμε τις θέσεις μας και αυτό σημαίνει ότι όταν χάναμε τη μπάλα δεχόμασταν εύκολες επιθέσεις από τον αντίπαλο».