Facebook Pixel Sportdog.gr | Φουριόζα από το ΟΑΚΑ η Ξάνθη - Σόκαρε και τον Παναιτωλικό - Με ανατροπή πήρε το διπλό (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2019-08-31 20:52:00

Ακόμα μια νίκη με 2-1 πήραν οι Ακρίτες στο Αγρίνιο.

Super League: Δεύτερη σερί νίκη πέτυχε η Ξάνθη επικρατώντας με 2-1 του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 70, μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπαΐροβιτς.

Οι Ακρίτες πήρα την δεύτερη διαδοχική τους νίκη, αφού μετά και το διπλό με 2-1 στο ΟΑΚΑ πέρασαν και από το Αγρίνιο.

Τα γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχαν οι Τεσέιρα και Στάργκεον μέσα σε μόλις 5’.

Παρότι οι δυο ομάδες σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα έδειχναν να μην έχουν ρυθμό ανέβασαν την απόδοση τους στο τελευταίο 20λεπτο και πέτυχαν 3 γκολ μέσα σε μόλις 7’.

Στο 69’ ο Nτίρεσταμ ανέτρεψε τον Ντάλσιο στην περιοχή και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα, με τον Μπαΐροβιτς να ευστοχεί και να γράφει το 1-0.

Η απάντηση της Ξάνθης ήρθε άμεσα και μέσα σε 3 λεπτά έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Ο Τεσέιρα που έχει πέντε λεπτά στον αγωνιστικό χώρο, με πολύ όμορφη ατομική προσπάθεια και σουτ έκανε το 1-1, βάζοντας ξανά στο παιχνίδι την Ξάνθη.

Οι φιλοξενούμενοι δεν σταμάτησαν όμως μόνο εκεί, αφού στο 77’ έκαναν την ανατροπή με τον Στούργκεον να διαμορφώνει από κοντά το 2-1.